Szczotkuj zęby i odżywiaj dziąsła

21.03.2013

Vademecum ProVitamin to innowacyjna pasta, która dba o kompletną pielęgnację jamy ustnej. Nie tylko skutecznie chroni przed próchnicą, płytką nazębną czy nieświeżym oddechem – dodatkowo dba o odżywienie Twoich dziąseł!

Vademecum ProVitamin zawiera kompleks ProVitamin. Kompleks ten stanowi połączenie prowitaminy E oraz ekstraktu z szałwii, które znane są ze swych korzystnych dla pielęgnacji dziąseł właściwości.

Witaminy, zawarte w formule Vademecum ProVitamin zwiększają odporność dziąseł i w ten sposób zapobiegają ich zapaleniu. Działają na komórki tkanek dziąseł, aby zapewnić im właściwie zbalansowane funkcjonowanie oraz ochronę przed wolnymi rodnikami. Ponadto, witaminy stymulują procesy powstawania komórek. W wyniku stymulacji komórek dziąseł, uzyskują one dodatkową energię do naturalnej regeneracji. Vademecum ProVitamin zwiększa naturalną regenerację dziąseł +40%!

Ponieważ organizm nie może sam syntetyzować witamin, przez całe życie musi otrzymywać je, w odpowiednich ilościach.

 

Dlaczego regularne dostarczanie witamin jest ważne dla Twojego zdrowia?

Witaminy to odżywcze substancje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu i dobrego samopoczucia. Ponieważ organizm nie jest zdolny do samoistnej syntezy niezbędnych witamin, musi je otrzymywać z zewnątrz. Brak witamin może znacząco pogorszyć kondycję organizmu, może stać się przyczyną licznych chorób…. także w przypadku jamy ustnej!
Brak witamin może znacząco pogorszyć kondycję dziąseł i spowodować liczne choroby, od krwawienia dziąseł nawet po utratę zębów. Właściwa pielęgnacja dziąseł jest często zaniedbywana - już co druga osoba cierpi z powodu pierwszych symptomów zapalenia dziąseł.

 

Dostarczaj witaminy bezpośrednio do miejsca zapotrzebowania! 

Witaminy dostarczane do przewodu pokarmowego ulegają rozpuszczeniu w wodzie lub tłuszczu (w zależności od swej budowy chemicznej) i następnie są rozprowadzane przez krew do różnych części ciała.

Dostarczanie witamin bezpośrednio do miejsca zapotrzebowania, pomaga zwiększyć efektywność ich działania!

Witaminy zawarte w pastach Vademecum ProVitamin wchłaniane są przez śluzówkę i w ten sposób są bezpośrednio dostarczane do dziąseł w szybki sposób ujawniając pozytywne efekty swego działania.


Szczególne potrzeby – wyjątkowe warianty

Vademecum ProVitamin jest dostępna w 2 wariantach: Complete oraz Sensitive

Complete
Wariant ten zapewnia pełną ochronę 360° dla zdrowych zębów, dziąseł i śluzówki. W jego formule obecny jest siarczan cynku i glicerofosforan wapnia. Siarczan cynku działa antybakteryjnie, wiąże związki siarki, odpowiedzialne za nieprzyjemny oddech. Glicerofosforan wapnia jest dodatkowym źródłem łatwoprzyswajalnego przez szkliwo wapnia, ważnym dla remineralizacji szkliwa, chroniącego zewnętrzna strukturę zęba.

 vdmpro complete

Sensitive
Dzięki zawartości azotanu potasu wariant ten zapewnia rzeczywistą ulgę w przypadku nadwrażliwości zębów. Efekt łagodzenia bólu, osiągany dzięki zawartości azotanu potasu, został naukowo udowodniony.  

vdmpro sensitive

Oba warianty zawierają fluorek sodu (1400ppm) dla skutecznej ochrony przeciwpróchniczej.