1 kompletna pasta na wrażliwe zęby

23.09.2013

Sensodyne® odpowiada na różne potrzeby pacjentów z nadwrażliwością zębiny.

Pasta Sensodyne® Complete Protection z NovaMin® zapewnia kompleksową ochronę oraz wyjątkowe korzyści, aby odpowiedzieć na różne potrzeby i preferencje Twoich Pacjentów. Przy szczotkowaniu zębów dwa razy dziennie, pasta Sensodyne® Complete Protection:

 

  • posiada klinicznie udowodnioną zdolność do znoszenia objawów nadwrażliwości zębiny;

  • zawiera fluorek dla wzmacniania szkliwa;

  • pomaga utrzymać zdrowe dziąsła.

 

Sensodyne® Complete Protection z NovaMin®
– zaawansowane podejście do znoszenia objawów nadwrażliwości zębiny.

 

  • W kontakcie ze śliną, NovaMin® oparta na fosforanie wapnia, inicjuje kaskadę zdarzeń, która prowadzi do uformowania warstwy ochronnej – takiej jak hydroksyapatyt – na odsłoniętej zębinie i wewnątrz kanalików zębinowych.

  • Badania in vitro wykazały, że warstwa ochronna – taka jak hydroksyapatyt – zaczyna się formować już od pierwszego stosowania i jest do 50% twardsza od zębiny.

  • Warstwa ochronna – taka jak hydroksyapatyt – silnie wiąże się z kolagenem obecnym wewnątrz odsłoniętej zębiny i jak wykazały badania in vitro, opiera się codziennym czynnikom fizycznym i tym obecnym w jamie ustnej, jak abrazja na skutek szczotkowania oraz kwaśne pokarmy i napoje.

 sensodyne mikroskop

 

Sensodyne® Complete Protection pomaga utrzymać zdrowe dziąsła

 

Aby zachować zdrowe dziąsła należy stosować właściwą technikę szczotkowania, dodatkowo wspomaganą stosowaniem specjalnie opracowanej pasty. W badaniach klinicznych, w porównaniu do past kontrolnych, te zawierające NovaMin® zmniejszyły odkładanie się płytki bakteryjnej o 16,4% oraz obniżały wskaźnik krwawienia dziąseł do 58,8%.

 

sensodyne wskazniki